Updated Tournament Schedules

December 10, 2013  •  Leave a Comment

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 1:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 3 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.

- See more at: http://www.pryordailytimes.com/sports/x602336649/Area-teams-prep-for-tourneys#sthash.vAiMh1IN.dpuf

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 4:30 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 4:30 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 7:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4:30 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 7:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 4:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 1 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 7 p.m.

 

Adair Invitiational Tournament

Adair High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Dewey vs. Colcord, 6 p.m.

Game 2 — Adair vs. Westville, 9 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Jay vs. Chouteau, 6 p.m.

Game 4 — Claremore Sequoyah vs. Salina, 9 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 6 p.m.

Game 6 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 9 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 6 p.m.

Game 8 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 9 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 5 Loser vs. Game 7 Loser, 2:30 p.m. (Old Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 5 Winner vs. Game 7 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 6 Loser vs. Game 8 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 6 Winner vs. Game 8 Winner, 8:30 p.m.

 

Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Girls' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Fort Gibson vs. Pryor, 4 p.m.

Game 2 — Tahlequah Sequoyah vs. Inola, 7 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Siloam Springs vs. Oologah, 4 p.m.

Game 4 — Verdigris vs. Catoosa, 7 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 4 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 7 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 4 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 7 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 1 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 1 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 4 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 7 p.m.



Jerry Oquin Tournament

Inola High School Gymnasium

Dec. 10-14

Boys' Bracket

Tuesday, Dec. 10


Game 1 — Inola vs. Catoosa, 5:30 p.m.

Game 2 — Fort Gibson vs. Tahlequah Sequoyah, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 11

Game 3 — Verdigris vs. Pryor, 5:30 p.m.

Game 4 — Siloam Springs vs. Oologah, 8:30 p.m.

Thursday, Dec. 12

Game 5 — Game 3 Winner vs. Game 4 Winner, 5:30 p.m.

Game 6 — Game 1 Winner vs. Game 2 Winner, 8:30 p.m.

Friday, Dec. 13

Game 7 — Game 3 Loser vs. Game 4 Loser, 5:30 p.m.

Game 8 — Game 1 Loser vs. Game 2 Loser, 8:30 p.m.

Saturday, Dec. 14

Game 9 — Seventh Place: Game 7 Loser vs. Game 8 Loser, 2:30 p.m. (Practice Gym)

Game 10 — Fifth Place: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 2:30 p.m.

Game 11 — Third Place: Game 5 Loser vs. Game 6 Loser, 5:30 p.m.

Game 12 — Championship: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 8:30 p.m.


Comments

No comments posted.
Loading...
Subscribe
RSS
Archive
January (1) February (1) March (2) April May (1) June July August (2) September October November (2) December
January February (2) March (1) April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December